Nova cerkev na Viru

Želimo, da nova župnijska cerkev že na zunaj izraža in daje videz sakralnega objekta, kakršen je zapisan v zavest slovenskega človeka. Verjetno je to dediščina našega kulturnega prostora. V bližini so zgrajene že tri velike tovarne, zato smo želeli, da bo nova cerkev tudi v takem okolju prepoznavna. Sakralna arhitektura je vedno dajala osnovo za komunikacijo z Bogom in med ljudmi.

Vir še nima pravega centra, zato bo nova cerkev gotovo dala »intonacijo« oz. dušo novemu naselju, ki v klasični in preizkušeni shemi sooblikuje trg ali krajevno jedro, s tem pa seveda tudi domačnost in povezanost, celo prepoznavnost kraja. Med župniščem in cerkvijo je zato zasnovana plošcad, ki jo zamejujeta cerkev in župnišče, oblikovano v črko odprtega V.

Župnijsko središče, zlasti pa cerkev, bo preprosta, svetla in topla arhitektura. Cerkev sama je namreč v prvi vrsti namenjena osebni molitvi in javnemu bogoslužju. Oltar je torej center bogoslužnega prostora, zato bo viden z vseh zornih kotov.